2.1.2013 - Konečně čas a hlavně mi funguje net na velkém PC. Pozdě, ale přece.

 

2.12.2012 - Je tomu přesně 6 let co Mávátko "Dost Dobrá Nirreterrit" vykouklo na svět. Beruško, hodně štěstíčka a pevné zdravíčko.

A nejnovější novinka: zřídila jsem si profil na Facebooku. A kdo razí stejné heslo:    NÁRODY SPOJME SE.

Termíny v Holeově a Olomouci jsou ještě volná místečka.

Zájemci pište na e-mail: little.bodyguard@seznam.cz

 

30.11.2012 - Někdo je zasypán sněhem, my tu na Moravě trénujem sice pod mrakem, ale za plusových teplot. Videjko najdete na You tube - http://youtu.be/5f2mr_D2Q8o

 Jinak jsem na You Tube umístila videjka z MR. Kukněte zde.

http://www.youtube.com/watch?v=pJBkK-HBuxE&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=C1M6dXJZZvM&list=UUbTdO3IHZ-bhOLNkD7LSL9w&index=3&feature=plcp

http://www.youtube.com/watch?v=zMh3xe3U3Fg&feature=BFa&list=UUbTdO3IHZ-bhOLNkD7LSL9w

http://www.youtube.com/watch?v=4hOpVvdmCJQ&feature=BFa&list=UUbTdO3IHZ-bhOLNkD7LSL9w

 

15.11.2012 - Termíny haly v Holešově 2013: 12.1., 2.2., 16.2., 2.3.

Termíny haly v Olomouci 2013: 10.2., 23.2., 9.3.

Zájemci pište na e-mail: little.bodyguard@seznam.cz

 

BOMBA -- BOMBA -- BOMBA

Sny se stávají skutečností.

Máme za sebou MR 2012, které se konalo v hale v Liberci na umělé trávě. Odpolední pátek patřil běhu CACIAg. Ten běžel jen Inch - vybojoval 2.místo z 38týmů a titul rez.CACIAg a Mo doběhla na 13.místě z 61 týmů. Parkúr byl stavěn pro top-spináře. Speedy jsem z běhu CACIAG odhlásila, jelikož přes týden měla problémy s krční páteří a její start byl ohrožen i pro repre družstvo. Nakonec o víkendu mohla startovat. Sobota byla již ve znamení prvních kol družstev a jednotlivců. Druźstev small bylo 22. Speedy v půlce běhu se nesprávně stočila a mě tím dosti vyhodila z rovnováhy. To se mi dlouho nestalo. Tedy DIS. Monča Šaling doběhla čistě, Jitka Klozová se chybnou otočkou také diskla. tedy inch si šel jen tak zaběhnout. Nakonec odskočil zónu na kladině, jeho první závodní omyl. Družstvo Mo (Mandíková - Denny, Marečková - Cid a Vorlová - Krejz) doběhlo na 4.mstě s 5-ti tr.body. Jednotlivce Speedy zaběhla moc pěkně jen nedotažení skočky těsné před cílem, znamenalo DIS. Oprava odmítnutí bylo naprosto zbytečné. Běh doběhlo 51 týmů ćistě. Inch zabojoval a usadil se na 4.místě. Mo se moc snažila až byla moc iniciativní. Zeď bohužel oběhla a skočila z druhé strany. Neděle pro small team začalo dosti brzo - 7hod. Jelikož small team byl ze soboty DIS, startoval jako 3 team a po celou dobu zůstal na 1.místě. Mo družstvo startovalo 4 od konce. Cid, Krejz a Mo s menší časovou ztrátou, a HUPs na 1.msto. A nervozita houstlo. Odsunulo nás pouze jedno družstvo a radost byla veliká. Pro jumping LA team, tedy druzí, celkem 2.místo a titul "vícemistři". Jednotlivci finále si Speedy s Mo odběhly jen tak do počtu. Inch bojoval o svůj druhý titul. Ale moje pomoc u skočky za áčkem byla chybná. Inch jí překonal v jiném pořadí a titul se odkládá na jiné časy. Bylo mi to líto, ale zaběhl ten běh úžasně. Přikládám fotku Mo s pohárem. Autor Marek Beneš.

 

2.11.2012 - ŽHAVÁ NOVINKA

Budeme opět po roce cvičit přes zimu v hale ve Všetulích. Ladíme termíny. Již nyní mˇmůžete kontaktovat na little.bodyguard@seznam.cz

 

26.10.2012 - zase po roce jsem se smečkou zajela na XI.Hopsinky do Hlučína. Parkúry stavěla Alice Glöcknerová. Nejdříve bylo přihlášeno jen 30 týmů, nakonec se počet vyšplhal přes 60. Stále zněla moderní hudba, vyhlášení vždy po doběhu a hudba Champion. Ceny opět úžasné. Organizace na jedničku. Kdo nepřijel prohloupil. Měla jsem zde startovat se třemi bafíky, ale Speedy se udělalo špatně, tak jí byla nasazena tlumivá tabletka a nakázán KLID. Běžela Mouvinka a Inchík. Bylo vidět že bude chvilku trvat než se srovnají s povrchem, který byl příjemný, nebořivý a akustikou v hale. I přesto se Inchi podařilo získat 1.místo v jumpingu a 2.místo v agility. Mouvinka byla v jumpingu 6, zk a agility DIS. Druhý den se situace otočila. Mouvinka si doběhla pro 1.místo ve zk, 2.msto v agility a 3.msto v jumpingu. Inch byl pouze první v agility a zbytek běhů DIS. Ale součet byl pod naší taktovkou. Inch skončil po součtu bodů na 1.místě a Mouvinka na 3.místě. Tak zase za rok.

Video Mouvinka - http://youtu.be/I0E-bhfVq4Y

Video Inche - http://youtu.be/rHXf4qg1z0Q

 Videa mi natočila Lenka Hajduková.

 

9.10.2012 - MS v Liberci máme za sebou. A s úžasným výsledkem.

Vícemistři světa ve družstvech

Dva mí odchovanci Amazing Cherub "Speedy" a Bugaboo "Inch" the Little Bodyguard společně s Jitkou Klozovou a Aninkou, Monikou Šaling s Blackie.

Holky děkuji.

       

Videa jsou již na You tube - Megulik. 

Výsledky najdete na oficiální stránce MS.   

Moc děkuji všem za podporu a blahopřání k čistým běhům a umístění. Kdo byl v hale a zažil co dokáže český kotel, určitě si to užil.

Moc děkuji svým rodičům, že byly semnou v Liberci.  

 

1.10.2012 - Vše máme zabaleno, Mouvie s Coffee jsou již u rodičů na týdenní dovolené a my zítra před polednem odjíždíme do Brna pro Kristu Půdovou s Odou a pak Liberec. Snad nebude žádná komplikace cestou. Ti¨kteří nám fandí a nebudou s námi, myslete na nás jen v dobrém. Uděláme pro úspěch opravdu vše.

Jelikož jsem zvbudila velkou vlnu zájmu co mám doma za přírustek, tak mohu všechny uklidnit. Žádné štěňátko či koťátko jsem si nepořídila. Svoji smečku jsem doplnila o dekoraci na zahradu. Rodinku kačenek "flašek" a divočáka "Pepu". Všechny postavičky jsou vyrobeny z kořene bambusu. tedy přes léto budu dekorovat zahradu, zimu krb.            

 

6.9.2012 - Ve Švédsku jsem si objednala fotky dětí z některých běhů. Mávátko z výběhu s tunelu a malý jak opouští hojdu. Moc děkuji za Monču Šaling, která zajistila poslání a platbu.             

 

NOVINKA

Máme doma nový přírustek do smečky. Zatím je moc divoký, tak fotky budou později.

 

27.8.2012 - Zapoměla jsem se pochlubit. Mávátko ve Cvikově běžela 3zk. S toho dvě vyhrála a může jet s námi do Liberce na MR. Sháníme tedy pro Mo družstvo. CHCETE NÁS? Třetí zk jsem ukončila kousek před cílem, kdy vyběhla s tunelu po třech nohou. Měla od kovového držáku tržnou ránu na koleni. Rozchodila to a je ok. S malými jsem si chtěla vyzkoušet a připravit se na družstevní běh pro MS. Zaběhla jsem s oběma čistě, ale ke konci mi trochu sil chybělo. Musíme více trénovat. Proto jedeme do Dvora Králového, opět trénovat. Přikládám kopie dvou zk ze Cvikova. autorka je Alice Glöcknerová.

                                                       

V termínu 15.-16.9. trénuji v Opatovicích nad Labem a na Probluzi jsem o týden později, tedy 22.-23.9. Na obouch akcích jsou stále volná místečka.                    

 

25.8.2012 - mám tu dvě fotečky chlupatých, když u nás byla na dovolené FB.

        

Dnešní akualizaci měsíce srpen bych nazvala "když se daří, tak se daří"

Před odjezdem na Cvikov jsem zjistila u Inečka rostoucí bulku v koutku pravého oka. Po příjezdu na veterinu, verdikt zněl - odoperovat. Moc mi ok nebylo, ale bulka musela ven. Inčík to, ale zvládl moc dobře. Za 20min, po bulce nebyla ani památka, jen vyholené oko. Nález byl ve velikosti vetší špendlíkové hlavičky. Nyní je oko již zahojené a kůže zarůstá srstí.

Před odjezdem domů ze Svojanova, Mo kulhala na přední nohu. Po bližším ohledání jsem zjistila, že má část velkého polštářku odříznutý. A to není vše. V den odjezdu byla Coffee ve špatný okamžik na špatném místě. Hodně z blízka si prohlédla ústní dutinu honáckého psa. Má natržený koutek oka, škrábanec na hlavě a díru v uchu. Ale snad nic vážnějšího se později neobjeví.

 A JOBOVKA NAKONEC.

 Po příjezdu domů jsem málem zkolabovala!!!! Plocha na které trénuji své pejsky, kamarády známé i neznámé, změnila svoji strukturu. Je pravda, že o plochu dle domluvy se starostou obce se dělím s majiteli koni. Do dnešního dne, vše probíhalo v pohodě. Ale ....  Bez konzultace s mojí osobou CELOU plochu  podiskovali. Tedy co se to vlastně stalo? Plocha je bez travního pokryvu. Tedy jen hlína, drny, kamení. Pro běhání nevhodné, hluboké. Při pohledu z okna na tehdejší "kanadu" se mi chce brečet. Kde budu trénovat, netuším. A to je něco přes měsíc do startu na MS v Liberci.

Chcete si již "zaběhat"?

V termínu 15.-16.9. trénuji v Opatovicích nad Labem a na Probluzi jsem o týden později, tedy 22.-23.9. Na obouch akcích jsou stále volná místečka.                    

 

4.8.2012 - Máme za sebou EO 2012 ve Švédsku. Cesta tam byla klidná, jelikož je jela přes noc. O zpáteční cestě snad jen to - 24hod v buse. Na akci semnou měla jet Alča janská, ale nakonec nemohla odjet ze zd.důvodů. Před odjezdem mi zapůjčila domeček a připravené startovní listiny, časy prohlídek a mých běhů. Super. Ali, MOC děkuji. Cestou jsem si udělala program v jakém pořadí budu prohlížet a kokrétní běh a kdy ho půjdu odběhnout. Zdálo se to komplikované, ale nakonec stačil jeden posun prohlídky i běhu Mouvie. Neděle byla o poznání klidnější. Švédům vše dobře odbíhalo a dokonce se i dříve prohlíželo. Pár našich týmů dokonce nestihlo prohlédnout. A jak se dařilo? Inčík byl dosti vyjukán z mnoha lidí i psů. První běh jumping byl trochu mimo. I když koukal kam má běžet, přidal si o jednu skočku více - DIS. Agi již valil. S tohoto běhu jsem našla na netu i video. Viz níže. Družstvo: agi čistě rychle, paráda. V jumpingu chybka ve slalomu. Speedy oba běhy jednotlivců čistě. V agi družstev, nezareagovala na povel a proběhla kolem mě a utekla do jiné díry tunelu. Jumping dala čistě, ale bylo po dešti a upadla v tunelu. tedy dosti veliká časová ztráta. Mouvie, no to bylo boží. Jako by to tušila, že je na velké akci. V agility shodila druhou skočku, ale nakonec chybou zapisovače, čistý běh. Jumping  zaběhla čistě na 63.místě z cca 370týmů. Družstevní běhy: agility měla mávnutou nástupku, ale .... Pan rozhodčí Jansson Nalle (SWE) se projevil svým důvtipem už u malých. Mával co bylo prokazatelné a co bylo odskočené nechal být. .... nástupka byla a hotovo. Jumping se děželo za mírného deštíku a umělá tráva dosti klouzala. Mo dosti bojovala s každou skočkou. sice dvě chyby ale čas velice pěkný. Se svými výkovy a hlavně s výkony mých svěřenců jsem max spokojena. I když se nám nepodařilo probojovat do finále jednotlivců či družstev. Děkuji všem spolubojovníkům ve družstvě small i large. Objednala jsem si fotky akčních dětí z EO. Jak dojdou, zveřejníme.

http://www.youtube.com/watch?v=80FVoPP4Y04&feature=plcp

 

6.7.2012 - Situace se změnila a byla jsem potěšena sms o startu Mávátka na EO. Jsem moc ráda, že Mo bude hájit barvy  České republiky na takové akci. A snad je i první KK na EO.

Za pár dní oslavím své XX narozeniny. A chtěla bych se s Vámi podělit o jeden úžasný dáreček, který jsem přijala od Domči Poláčkové. Kresbu Speedy.

 

29.6.2012 - Konečně máme za sebou všechny troje KZ na MS FCI a EO 2012. Konstalace hvězd stál na naší straně a od prvních KZ si Speedy s Inchem jen předávali štafetu v prvenství. Tedy Speedy s Inchem jsou nominováni na MS FCI v Liberci 4.-7.10.2012 do jednotlivců i družstva. A v červenci si zajedeme na EO do Švédska ve složení Inch, Speedy a přidá se i Mávátko. Jelikož několik týmů v LA odřeklo nominaci, tak  Mo jede jako náhradník. Tak třeba si také zaskotačí. 

                    

                 16.6.2012 -  "Inch" - Bugaboo the L.B. oslavil své 4-té narozeniny.

 

25.5.2012 - Přikládám společnou fotku s trofejemi. Zachytila Kristina Hajduková.

V termínu 8.7. – 14.7.2012 se koná agility tábor v Roudnici nad Labem. Jsou volná poslední místa, zájemci kontaktujte Janu Musilovou na e-mail - Beduinka@seznam.cz  Více info o táboře najdete ZDE.

 

16.5.2012 - Největší událost dnešního dne je - "Speedy" Amazing cherub the L.B.slaví své 9.narozeniny.

Píďalko moc ti přeji pevné zdraví a rychlé nožky.

13.5.2012 - se konalo 3.klubové mistrovství sheltií. Inčík své loňské prvenství neobhájil. Lelkování na startu se promítla v běhu znamenala v jumpu DIS a agi s chybou ve slalomu. Mo dávala pěkné časy, jen v jumpu jí nevyšlo srovnání do dálky - DIS, agi shozená poslední laťka. Speedy jump vyhrála a agi zaběhla na 3.místo. V součtu tedy převzala štafetu po Inčíku.

V termínu 9.-10.6.2012 se koná intenzivka v Probluzi (kousek od Hradce Králové) s mojí maličkostí. Jsou ještě volná místa. Zájemci kontaktujte Veronika Vejrová <vejrik@post.cz>

 

4.5.2012 - Máme za sebou první s trojice KZ. Speedy a Inch mají 100% dobíhavost, Mávátko jen 50%. Ale i tak jsem moc spokojená. Než bude trocha času na sestřih videí, přikládám srovnávací běhy. Autorem je Michal Vokrouhlík.            http://www.dogsports.info/index.php?p=view&id=480

A výsledky? Jednotlivé běhy nejsou tak podstatné. Ale Speedy si doběhla pro titul CACAg, Inčík součet soboty a 2.místo v MR Šeltiček. Mo i když zaběhla jen dva běhy, tak čas nikdy nebyl špatný.

 

24.4.2012 - POZOR - uvolnilo se několik míst na intenzivku v termínu 4.-8.5.2012. Zájemci mě kontaktujte mejlíkem nebo sms.

12.4.2012 - Stále zapomínám - na http://bodyguard.rajce.idnes.cz/ jsou fotky ze dvou výletů.

9.4. - Velikonoční beránek - Třebíč - vezla jsem celou smečku, ale hopsala jen s Inečkem. Dosti mě zajímalo co bude stavět letošní rozhodčí pro MS Jiřina Máčková. Nevím zda se mám vůbec na toto téma rozepisovat. I když byla zima a né vše ideál, mám potěšení Vám oznámit, že se s Inečkem budete setkávat v kat.SA3. Už jsem nedoufala, ale je to doma.Agility doběhl na 3.místě (já byla zmrzlá s čekání na start!!!!), SA2 a jumping - shodně na 1.místě. Součet 1.místo.

Výsledky z Jarního Brna na kterém počasí nepřálo.

Mo - jumpingI - 9.místo, agilityI - 8.místo. Další běhy DIS nebo nestartovala.

Speedy - jumpingI - 2.místo, agilityI - 3.místo, jumpingII - DIS, agilityII - DIS, jumpingIII - 5.místo, agilityIII - 1.místo

Inch - jumpingI - 3.místo, agilityI - 5.místo, jumpingII - 2.místo, agilityII - 2.místo, jumpingIII - 2.místo, agilityIII - 2.místo

Foto: Marek Beneš

 

2.4.2012 - na You tube - Megulik jsou videa víkendového Brna a Motešice V.I.P. (Trkman,Bonač a Čuček)

Celkové výsledky z Motešic najdete na http://csi.skiper.sk

Výsledky a povídání z Jarního Brna doplním co nejdříve jak se objeví na netu.

 

29.3.2012 - pátek 22.3. jsem vyrazila se svojí smečkou doplněna o kluky od Domči, Domčou a Lubíkem do Lednicko-Valtického areálu. Výlet super.

sobotu 23.3. jsem s vyrazila sama na Pálavu. Sice brzké vstávání, ale ten klid stál za to. Tento den i Cokáček oslavila své 7-mé narozeniny.

neděle 24.3. byla ve znamení zkoušek v Prostějově. Závodil pouze chlap. Ineček závodil v kategorii SA2 společně s dalšími 13-ti tými. Celkem bylo na programu zaběhnout 4zk. S toho Inch proměnil pouze dvě. Jinak se umístil 2x na 1.místě a 2x na 2.místě. Celkový součet 1.místo.

 

22.3.2012 - videa Mouvinky a Inečka sestřižena.

20.3.2012 - Máme za sebou závody v Motešicích (SK). Jako rozhodčí byla přítomna M.Vakoničová (SK) a pánská část B.Hüppe (A) a M.Liekens (BEL).

     Obsazenost jednotlivých kategorií bylo dosti našlapané. Small 49týmů, Medium 41týmů a Large 127týmů. Ve startovkách byla vidět jména - S.Trkman, P.Bonač, T.Králová, J.Smoček, H.Fried, G.Željko - to pro large. Small např. A.Kružinská, P.Vakonič, D.Zakotnik, H.Fried.

Největší zajímavosti z Motešic? M.Vakoničová stavěla dosti drastické parkúry. Dosti týmů i zahr. nechápalo její záměr. Stratila se S.Trkman BU, ale byla nalezena. V kategorii LA3 startovalo 64 týmů, MA3 - 15 týmů a SA3 - 23 týmů. Nejvíce prašné závody co jsem poznala. Změna nedělního programu a mé zbytečné vstávání ve 4hod ráno (startovala jsem až v 10:30).

Mouvinka pěkně hopsala. Musíme zlepšit houpačku, která se vymstila ve zk. Jinak Mo dosti zaválela a v sobotním Agility L - CACAg - zaběhla čistě a bylo s toho 4.místo z 127 LA týmů. Jumping L - CACAg - jsem jí ale dokonale pohnojila. Nemám slov.

Ineček byl dosti rozladěn háravkami kolem sebe a jeho pozornost byla cca na 80%. Mohl podal ještě lepší výkony, ale i tak jsem moc spokojena. Jelikož se sčítalo všechno sevčím, tak za sobotu zkSA2+zkJ - 2.místo, součet 2xzk+zkJ - 3.místo, jumping S - 4.místo ze 49 týmů a v agility S taktéž 4.místo. Součet A+J - 1.místo a k tomu titul CACAg (SK). Chlap je titulovej.

Videjka sestříhnu co nejdříve. Mám natočenou S.Trkman, P.Bonač, M.Čučka a snad se ještě někdo vešel ve volném čase. Bylo i dosti komplikované stíhat prohlídky a natáčet. 

Přikládám výsledky Mo a Inche.

12.3.2012 - Nikdy bych nečekala, že budu provozovat zimní sporty. Ale stalo se. Byla jsem pozvaná do Rakouských Alp na běžky. NIKDY v životě jsem na prkénkách sestála a ani se s nimi nepohybovala. Tedy po příjezdu na můj první běžko - výlet o délce 12km dopadl nad očekávání. Chvilku mi trvalo chytit rytmus, ale pak to šlo moc dobře. Držela jsem se stále vepředu. Každým pokusem jsem byla šikovnější a jistější. Druhý den jsem si vyzkoušela i bruslení, jízdu přírodou bez stopy a volný sjezd. A když se blížil pád, elegantně jsem dopadla se zamotanýma nohama na břicho. Jen to má jednu nevýhodu. Mám namožené tříselné a břišní svaly. Jsem zvědavá jak o víkendu zvládnu zaběhnout 12 běhů.

18.2.2012 - Mikulov - agi závody - posuzoval Tomík Glabazňa. Parkúrky jedinečné, velice rychlé, ale né na povrch který hala nabízela. Začalo se jumpingem, ale stihnout francku za třetím rovným tunelem, bylo nad lidský výkon. Bořila jsem se, nemohla jsem se vůbec odrazit a nestíhala ovládat své bafíky. Závodila Mouvinka a Ineček. Ineček trochu nečekaně jak v jumpu tak v zk, minul látkový tunel. Zk tedy DIS, jump 3.místo s odmítnutím a agility (čistě, ale síla mě opustila už v půlce běhu, což nás stálo pěkný čas běhu) 2.místo. Mouvinka mě 2x zachránila v jumpu a bylo s toho 4.místo s laťkou, Zk vyhrála a agi neběžela. Musela jsem odjet pryč. Smutné na závodech bylo, že doběhla vždy jen slabá 1/3 startovního pole.

17.2.2012 - Na stránku trénink jsem doplnila své agi aktivity - intenzivky ČR, tábory a hlavně akce konané v Krumvíři. Propozice na Krumvířské hopsání zveřejním co nejdříve. Ale zájemci se mohou informovat již nyní na e-mailu: ittle.bodyguard@seznam.cz

Zítra jedeme na první letošní závody do jezdecké haly v Mikulově. Tento týdenbyl 2x trénink, tak věřím, že připravenost je dostačující. Závody posuzuje Tomík Glabazňa a už to značí o zajímavých parkúrech. Držte nám pěstičky.

 

22.1.2012 - Byla jsem požádaná o zapůjčení svých nákresů parkurů pro pejskařskou akci - Třebětínská pejskiáda 2012.

http://pejskiada.webnode.cz/

Zde budou mé kratší parkury postaveny a nadšenci agilitní i diváci si je mohou vyzkoušet zaběhnout. Akci pořádá Aneta Polesná z Kutné Hory.

Termíny halových výcviků ve Valašském Meziříčí  5.2., 12.2., 19.2., 11.3., 25.3. Zájemci o více info mě mohou kontaktovat na mejlíku: little.bodyguard@seznam.cz

V termínu 21.-22.4.2012 se koná víkendovka s mojí maličkostí v Mladé Boleslavi. Více informací Vám poskytne Jana Hendrychová na e-mailu: smajnlinka@seznam.cz